«Євробачення» проти «Нової хвилі»


«Євробачення» проти «Нової хвилі»

«Євробачення» проти «Нової хвилі»

Погодьтеся, зазвичай, думка Ірина Біликавторитетного журі не дуже співпадає із симпатіями народу. І прикладів цьому може бути надзвичайно багато. Візьмемо хоча б невдалий свого часу виступ мегазірки України Ірини Білик (Ирины Билык) у 1989 році на конкурсі «Червона рута». Тоді, співачка, навіть, не дочекавшись результатів конкурсу, поїхала. Але на її подальшій кар’єрі невдача ніяк не відобразилася. Ірина Білик являється однією із найуспішніших і найулюбленіших зірок української естради, як двадцять років тому, так і зараз.

А от переможців «Червоної рути» того року, хоча б у жанрі рок-музики – сестричку Віку та братів Гадюкіних – пам’ятають, хіба-що, найзапекліші фанати української естради, а точніше, вже ніхто.

Брати Гадюкіни(фото)

Величезна різниця уподобань суддів та глядачів помічається і на міжнародних конкурсах. Так, для порівняння, можна взяти «Нову хвилю» (конкурс «Новая волна»), де рішення приймають зірки російського шоу-бізнесу під керуванням Раймонда Паулса та Ігоря Крутого (Игоря Крутого), а також конкурс «Євробачення» («Евровидение»), де завжди (до 2009 року) рішення приймалося глядацьким голосуванням.

У 2002 році на конкурсі «Нова хвиля» («Новая волна») переміг дует «Smash»,Смеш(фото) який давно розпався і, на сьогоднішній день, існує у двох окремих проектах – Влад Топалов та Сергій Лазарєв (Сергей Лазарев). Того ж року Росія на Новій хвилі була представлена менш яскравим співаком - Дімою Біланом (Дима Билан), який не увійшов, навіть, до трійки лідерів. Проте, у 2005 році Діма взяв участь у російському відбірковому конкурсі «Євробачення» («Евровидение»), де зайняв друге місце, віддавши перемогу екс-коханці Володимира Преснякова - Наталії Подольській (Наталья Подольская). Наступного року Білан був обраний національним телеканалом для участі у «Євробаченні-2006» («Евровидение-2006»), але на самому конкурсі зайняв лише друге місце, Діма Білан(фото)поступившись рокерам з Фінляндії - групі «Лорді» (группа «Лорди»). У 2008 році Діма Білан (Дима Билан) повернувся на «Євробачення» («Евровидение»). Легко обійшовши у відбірковому турі Сергія Лазарева та Олександра Панайотова, Білан поїхав до Сербії та отримав там таку довгоочікувану для Росії перемогу.

Співачка Софіко (Софико) із Грузії свого часу стала призером «Нової хвилі-2006» («Новая волна-2006»), отримавши 3 місце та 20 000 доларів грошової винагороди. Тоді дівчина здивувала усіх своїм незвичним вокалом та діапазоном. А от на скептиків-глядачів «Євробачення» («Евровидение»), на яке наступного року відправив її національний телеканал, гламур юної грузинки не подіяв. У півфіналі «Євробачення-2007» («Евровидение-2007») Софіко (Софико) виборола лише 8 місце. Це дало їй можливість брати участь у фіналі пісенного конкурсу, де дівчина не увійшла, навіть, Софіко(фото)у десятку фіналістів. 12 балів Грузія отримала тоді лише від Литви, а переможницею того року стала Марія Шерифович (Мария Шерифович) із Сербії з піснею «Молитва». Срібло у 2007 році дісталося нашій пишногрудій красуні – Верці Сердючці (Верка Серючка), а бронзу повезли додому в Росію дівчата з гурту «Серебро».

Не підкорилося «Євробачення» («Евровидение») і українці Тіні Кароль (Тина Кароль). У 2005 році співачка успішно виступила на «Новій хвилі» Тіна Кароль (фото)(«Новая волна»), отримавши друге місце та спеціальний приз від Алли Пугачової. Проте на «Євробаченні 2006» («Евровидение-2006») Україна була представлена не так вдало. Тіна Кароль (Тина Кароль) отримала лише 7 місце.

У тому ж 2005 році на «Новій хвилі» («Новая волна») засвітилася іще одна зірка – співак з Латвії Інтерс Бусуліс (Интерс Бусулис). Журі конкурсу один поперед одним розхвалювали молодого співака, розповідаючи усім про його неймовірний талант. На «Євробаченні-2009» («Евровидение-2009»), де вирішив взяти участь Інтерс, такого ажіотажу навколо його особистості не було. Інтер Бусуліс (фото)Співак брав участь у другому півфіналі і зайняв 19 місце, і це при тому, що учасників другого півфіналу було всього лише 19. Того року перемогу «Євробачення» («Евровидение») привіз із собою додому співак із Норвегії Олександр Рибак (Александ Рыбак), набравши рекордну кількість балів.

У 2004 році ситуація була подібною. «Нова хвиля -2004» («Новая волна-2004») вибухнула новим ім’ям - латвійська група «Cosmos» (группа «Космос»), яка обігнала по балам, навіть, уже відому тоді співачку іКосмос (фото) автора своїх пісень - Ірину Дубцову (Ирину Дубцову). Зважаючи на успіх, група «Cosmos» (группа «Космос») відправилася на «Євробачення-2006» («Евровидение-2006»), прихопивши із собою справжнього робота, щоб було чим здивувати Європу. Проте, ані робот, ані вокальні дані хлопців на «європейських домогосподарок» не подіяли, і вони «навідправляли смс» для Латвії лише на 16 місце у фіналі (із 24 учасників).

Можливо, «Новій хвилі» («Новая волна») слід було б переглянути склад свого «професійного журі». Хоча б з тієї причини, що більшість членів суддівської колегії – з Росії, і, що набагато гірше, усі вони - одна дружня компанія. Мабуть, справедливіше було б, щоб журі на конкурсі «Нова хвиля» («Новая волна») складалося хоча б із представників різних країн, принаймні, тобі б, може, результати конкурсу були б не такими передбачуваними.

Автор: Аиша Абаджаева